2011 PDR Bölümü Tavan ve Taban Puanları

Pdr taban puanları 2011

Tercih döneminin başlangıcına az kala pdr bölümünü tercih etmek isteyen öğrenciler geçen sene kaçla kapattıklarını merak ediyorlar. Eğer özel bir üniversitede burslu yada paralı okumak istiyorsanız pdr bölümü olan özel üniversiteler yazısına bakınız. Puanım düşük ve ücretli okumayı düşünmüyorum diyorsanız da pdr ikinci öğretimleri tavsiye ederim, Üniversitelerin kontenjanı artmaması durumunda yoğunluktan ötürü puanlar biraz daha yükselebileceğini hatırlatmakta fayda var.

Aşağıda pdr bölümü taban puanlarını bulacaksanız, kafanıza takılan soru olursa pdr bölümü mezunu ne iş yapar, yada pdr mi psikoloji mi diye buradan yanıtlamaya çalışırım. Pdr bölümü Tm 3 puanıyla tercih edilebiliyor. Adayların çoğu bölümü psikoloji ile karıştırabilirler dikkat edin bu duruma mesela ODTÜ’de psikoloji bölümü varken pdr yoktur.

taban puanları

Pdr bölümü olan özel üniversiteler

 

Puanınız yüksekse veyahut da paralı okumayı düşünüyorsanız Pdr’yi, en yüksek puan türünden aşağı doğru sıralanmış şekilde bulabilirsiniz. Burslu kategorisinde diğerine geçene kadar aynı şekilde burs oranı devam ediyor. Son 4üniversite ücretli kontenjanları belirtilmiş.

taban puanları

 

Share

4 için yapılam toplam yorum - 2011 PDR Bölümü Tavan ve Taban Puanları

 1. merhaba bn pdr bölümünü seçmek istiyorum fakat ailem atama zorluğu çekersin diyerek istemiyorlar sıralamam 20.900 aceba hangi üni ler gelebilir

  [Reply]

  Adem ŞAT Reply:

  Merhaba merve. Öncelikle tebrik ederim pdr bölümünü tercih etmeyi düşündüğün için. Atama konusunda önümüzdeki yüz yıl içerisinde sıkıntı yaşamayacağın tek bölüm pdr. Niye diyeceksin çünkü şuan için bu alanda müthiş bir boşluk var. Şimdi tanıdığın mezun pdr ci varsa gönder hemen dolgun bir ücretle işe başlatalım. en az elli kişi benim tanıdığım özel kurumların ihtiyacı var sadece kayseri de. Pdr de önemli olan tek şey var çalışıp kendini geliştirmen. Eğer çalışmayı ve kendini geliştirmeyi seven biriysen hiç durma tercih et. Maddi anlamda bir doktordan veya mühendisten daha kolay şartlarda daha çok para kazanabilirsin. Diğer yönüylede artık herkesin saygı duyduğu bir meslek pdr müthişte bir karizman olur. Bu yıl ki puanlar hakkında şuan için bir bilgim yok. Mevcut tercih robotlarından bile çok rahatlıkla ulaşabilirsin. Şimdiden hayırlı olsun.

  [Reply]

 2. çok teşekkür ederim pdr hayallerimin mesleği o yüzden severek ve isteyerek okuyacağım babamın tek kaygısı 4 sene sonra kadrolar dolarsa açıkta kalırsın oldu öyle olunca ikilemde kaldım mesajınız için tekrar teşekkür ederim

  [Reply]

 3. Bölümümüz güzel gerçekten de o kadar çok kazanmıyoruz mebdekilerden bahsediyorum özeli bilemem.ama bir sürü alan var çalışabileceğimiz,mebde çalışmayı hayal etme sadece..

  [Reply]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>